افزونه (پلاگین)

 

افزونه یا پلاگین (pluggin) قطعه کد نرم‌افزاری شامل یک گروه از توابع است که می‌تواند به یک سایت وردپرس اضافه شود و آن را توسعه دهد.

هسته وردپرس خود دارای امکانات کلی است که بسیاری از نیازهای اولیه راه‌اندازی یک سایت را فراهم می‌کند؛ اما بسته به زمینه فعالیت ممکن است یک سایت نیاز به امکاناتی داشته باشد و سایت دیگر به آن امکانات نیاز نداشته باشد؛ بنابراین منطقی نیست که تمامی امکاناتی که افزونه‌ها فراهم می‌کنند به‌طور پیش‌فرض روی هسته اصلی وردپرس وجود داشته باشند. چون هسته اصلی آن‌قدر سنگین می‌شود که عملاً نمی‌توان از آن استفاده کرد! پس به همین دلیل امکانات مختلف را در افزونه‌های مختلف پیاده‌سازی می‌کنند و به‌صورت جداگانه ارائه می‌دهند تا هر کاربر بتواند بر اساس نیاز خود از تعداد مشخصی افزونه استفاده نماید. به‌طورکلی می‌توان افزونه‌ها را به دو دسته تقسیم‌بندی کرد.

  • دسته اول افزونه‌هایی هستند که قابلیت توسعه‌ی قسمتی از وردپرس را فراهم می‌کنند. مثل اضافه کردن واحد پولی جدید به سایت وردپرس، جستجوی پیشرفته محصولات در ووکامرس که عملیات جستجو را کاربرپسند و بسیار انعطاف‌پذیرتر می‌کند و بسیاری از افزونه‌های دیگر.

 

  • دسته دوم افزونه‌هایی هستند که یک یا چندین ویژگی جدید به سایت وردپرس اضافه می‌کنند؛ مانند افزونه گفتگوی آنلاین یا فرم ساز پیشرفته که این ویژگی‌ها بر روی خود وردپرس وجود ندارد.

افزونه‌های وردپرس با استفاده از زبان برنامه‌نویسی php نوشته و به‌صورت یکپارچه با وردپرس ادغام می‌شوند و ویژگی‌های منحصربه‌فردی را به سایت اضافه می‌کند. درواقع می‌توان گفت در دنیای وردپرس عملاً بدون استفاده از افزونه‌ها نمی‌توان امکانات موردنیاز یک سایت یا فروشگاه را داشت.

افزونه‌های وردپرسی که به‌صورت آماده وجود دارند بر اساس یک سری نیازهایی که قبلاً توسط افزونه نویسان پیش‌بینی شده است طراحی شده‌اند و بسته به نوع امکاناتی که در آن‌ها پیاده‌سازی شده است به‌صورت رایگان و یا پولی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

اما بسیاری از مواقع زمینه فعالیت و شرایط طراحی سایت به‌گونه‌ای است که افزونه‌های موجود پاسخ گوی نیاز شما نخواهد بود و باید حتماً بر اساس نوع نیازی که تعریف می‌شود افزونه سفارشی توسط افزونه نویسان متخصص طراحی شود.

خدمات افزونه نویسی سفارشی cms مارکت

با توجه به توضیحاتی که در مورد ویژگی‌های افزونه‌ها بیان کردیم، ممکن است برخی از نیازها و یا انتظارات شما در سایت از طریق افزونه‌های آماده برآورده نشوند و نیاز به افزونه نویسی سفارشی داشته باشید. به همین جهت در cms مارکت خدمات افزونه نویسی سفارشی را با کمک متخصصین خود ارائه می‌دهیم. با ما تماس بگیرید و نیازها و زمینه کاری خود را شرح دهید، پس از انجام مشاوره لازم با شما، افزونه سفارشی موردنیازتان را در زمان مشخص به شما ارائه می‌دهیم.

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

تلفن تماس: 66970527-021

ارسال تیکت