/ در تازه ترین مقالات cms, مقالات / توسط
آخرین زمان ویرایش:

11 روش برای دریافت نظرات بیشتر در وردپرس

آیا می‌خواهید دریافت نظرات بیشتر در وردپرس را برای نوشته‌های سایت خود داشته باشید؟ اغلب، چگونگی افزایش نظرات کاربران بر روی نوشته‌های سایت برای ما سؤال است! در این مقاله راه‌کارهای مختلفی را برای دریافت نظرات بیشتر در وردپرس را پیشنهاد می‌کنیم. چراکه افزایش نظرات کاربران بر روی هر سایتی و ایجاد گفتگوهای جذاب بر روی نوشته‌های مختلف موجب جذب کاربران بیشتر در سایت شما خواهد شد.

11 روش برای دریافت نظرات بیشتر در وردپرس

1- داشتن یک هاستینگ وردپرسی بهتر

دیدگاه‌ها منابع ارزشمند و پرقدرتی برای هر سایت هستند. زمانی که یک کاربر دیدگاهی را در سایت وردپرسی شما ثبت می‌کند، سرور شما یک اسکریپت php را اجرا می‌کند. اگر چندین کاربر به‌صورت همزمان نظرات خود را ثبت کنند، این امر می‌تواند منجر به کند شدن سرعت سایت شما شود.

شما باید مطمئن باشید که ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ وردپرس شما می‌تواند این مسئله را پشتیبانی کند. اگر شما سایت بزرگی دارید، سعی کنید یک ارائه‌دهنده هاستینگ وردپرس مطمئن برای داشتن سرعت بیشتر انتخاب کنید.

2- استفاده از مدیریت دیدگاه‌ها (comment moderation) به‌جای کپچا

اضافه کردن کپچا برای جلوگیری از اسپم‌ها راهی مؤثر برای جلوگیری از دیدگاه‌های اسپم است. بااین‌حال، کپچا کاربرپسند نیست و کاربران را از نظردهی دلسرد می‌کند.

به‌جای استفاده از کپچا بهتر است مدیریت دیدگاه‌ها را در سایت خود فعال کنید و به‌صورت دستی هر دیدگاه را تأیید کنید. مدیریت دیدگاه‌ها نه‌تنها به شما اجازه بلاک کردن اسپم‌ها را می‌دهد، بلکه به شما فرصتی برای تعامل بیشتر با کاربران سایتتان را می‌دهد.

3- اجازه دهید که کاربران سایتتان نظراتشان را دنبال کنند

به‌صورت پیش‌فرض زمانی که یک کاربر دیدگاه خود را در وب‌سایت شما می‌نویسد، باید برای دیدن دیدگاه‌های جدیدی که کاربران دیگر بر روی این مقاله می‌گذارند، لینک آن صفحه را bookmark کند تا بعداً بتواند دوباره به آن مراجعه کند.

اگر فراموش کند صفحه را bookmark کند و یا سایت شما را به خاطر نیاورد، احتمالاً دیگر هرگز به سایت شما باز نخواهد گشت!

شما می‌توانید فرصتی را برای کاربران جهت دنبال کردن دیدگاه‌ها بر روی نوشته‌های وردپرس ایجاد کنید. به‌این‌ترتیب آن‌ها می‌توانند به‌محض درج نظر جدید، اعلانی را دریافت کنند.

این کار به‌طور چشمگیری تعداد بازدید از صفحات و تعداد دیدگاه‌ها را در سایت شما افزایش می‌دهد. بحث و تبادل‌نظر کاربران، باعث جذاب‌تر شدن وب‌سایت شما می‌شود.

آموزش «کاربران چگونه دیدگاه‌های خود را دنبال کنند» به‌زودی در سایت CMS مارکت ارائه می‌شود.

4- آگاه ساختن کاربران از پاسخ‌هایی که به دیدگاه‌های آن‌ها داده می‌شود

هنگامی‌که کاربری دیدگاه خود را در سایت می‌گذارد، اگر شخصی بخواهد به دیدگاه او پاسخ دهد، هیچ راهی برای آگاهی از آن ندارد، مگر اینکه آن صفحه را bookmark کند تا بتوانند بعداً آن را ببیند. اکثر کاربران این کار را انجام نمی‌دهند!

شما به‌سادگی می‌توانید به کاربرانتان اجازه دهید که دیدگاه‌های خود را دنبال کنند. به‌این‌ترتیب هنگامی‌که کاربری به دیدگاه آن‌ها پاسخ دهد، یک notification email دریافت می‌کنند.

اگر شما این روش را برای پاسخ‌گویی به بیشتر دیدگاه‌های کاربران به وجود آورید، این امر می‌تواند منجر به توسعه اجتماعی سایت شما شود.

آموزش «آگاه‌سازی کاربران از پاسخ‌هایی که به دیدگاه آن‌ها داده شده است» به‌زودی در سایت CMS مارکت ارائه می‌شود.

5- ابتدا جدیدترین دیدگاه‌ها را نمایش دهید

وردپرس به‌صورت پیش‌فرض جدیدترین دیدگاه‌ها را در پایین لیست دیدگاه‌ها نمایش می‌دهد. حالا اگر شما دیدگاه‌های زیادی در مورد یک نوشته داشته باشید، آنگاه کاربران دیدگاه‌های قدیمی‌تر را در بالای صفحه خواهند دید.

شما می‌توانید به‌راحتی این عملیات را در وردپرس تغییر دهید.

به بخش تنظیمات>>گفتگوها بروید و در صفحه‌ای که باز می‌شود به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها برسید. در این قسمت باید گزینه «نمایش دیدگاه‌های تازه‌تر در هر صفحه» را برگزینید.

دریافت نظرات بیشتر در وردپرس

6- فعال کردن دیدگاه‌ها برای نوشته‌های قدیمی

بیشتر نویسندگان برای کاهش دیدگاه‌های اسپم، دیدگاه‌ها را برای نوشته‌های قدیمی‌تر غیرفعال می‌کنند. بااین‌حال، کاربران زیادی هستند که بخواهند در مورد این نوشته‌ها دیدگاه‌های خود را بیان کنند.

اگر از مدیریت دیدگاه‌ها در سایت خود استفاده می‌کنید، با خیال راحت می‌توانید امکان نظردهی را در نوشته‌های قدیمی فعال کنید.

برای این کار به بخش تنظیمات>>گفتگوها بروید و در صفحه‌ای که باز می‌شود به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش دیگر تنظیمات دیدگاه‌ها برسید. در این قسمت باید تیک گزینه «بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از X روز به‌صورت خودکار» را بردارید.

دریافت نظرات بیشتر در وردپرس

7- نمایش برترین نظردهندگان

یک‌راه خوب برای تشویق و قدردانی از کاربران وفادار سایتتان، برجسته کردن بهترین نظردهندگان در سایت است. این کار کاربرانی که بخشی از جامعه سایت شما هستند را نشان می‌دهد و شما از این طریق از آن‌ها بابت فعالیتشان در سایت خود قدردانی می‌کنید.

به‌سادگی با نصب و فعال‌سازی افزونه Top Commeners Widget می‌توانید به این هدف برسید. پس از فعال‌سازی به بخش نمایش>> ابزارک ها بروید و ابزارک Top Commeners Widget را به سایدبار خود اضافه کنید.

8- نمایش دیدگاه‌های اخیر

هنگامی‌که کاربران در حال بررسی صفحه اصلی سایت شما هستند، آن‌ها در مورد آنچه به بخش دیدگاه‌های سایت شما اتفاق می‌افتد، هیچ تصوری ندارند. برای مثال، در یک نوشته جدید که یک کاربر می‌خواهد آن را بررسی کند، یک بحث و گفتگوی داغ وجود داشته باشد.

شما می‌توانید برای کاربران فرصتی را جهت دیدن گفتگوی فعلی با نمایش دیدگاه‌های اخیر در سایتتان فراهم کنید.

با رفتن به نمایش>>ابزارک ها و اضافه کردن ابزارک Recent Comments Widget به یک ساید بار، از این ویژگی استفاده کنید.

9- اجازه دهید کاربران دیدگاه‌ها را به اشتراک بگذارند و به آن‌ها امتیاز بدهند

سیستم نظردهی در وردپرس به‌صورت پیش‌فرض ساده است و هیچ عملیات اجتماعی یا المان‌های سرگرم‌کننده یک پلت فرم گفتگوی مدرن را ندارد. بااین‌حال شما می‌توانید به‌سادگی این ویژگی‌ها را با استفاده از افزونه DE: Comments به وردپرس خود اضافه کنید. بعد از نصب و فعال‌سازی این افزونه سیستم نظرخواهی وردپرس شما را به زیبایی به یک پلت فرم گفتگوی جذاب تبدیل می‌کند.

DE: Comments با ویژگی‌هایی مانند رأی دادن، جایزه دادن به کاربر، اشتراک‌گذاری اجتماعی، دنبال کردن نظرات و بسیاری ویژگی‌های دیگر همراه است. با نصب این افزونه دیگر نیازی به نصب برخی از افزونه‌های ذکرشده در مقاله ندارید.

10- آگاه کردن کاربر هنگامی‌که دیدگاه او تأیید شد

هنگامی‌که کاربری دیدگاه خود را در سایت شما ثبت می‌کند، وردپرس به آن‌ها نشان می‌دهد که نظر آن‌ها در حال بررسی است، کاربران از زمانی که شما دیدگاه آن‌ها را تأیید یا حذف می‌کنید، هیچ تصوری ندارند.

شما با آگاه‌سازی کاربران از زمان تأیید دیدگاهشان، می‌توانید به‌خوبی تعداد بازدید از صفحات سایتتان را افزایش دهید. برای این کار افزونه Comment Approved را نصب و فعال کنید. پس از فعال‌سازی به بخش تنظیمات>> Comment Approved بروید و افزونه را پیکربندی کنید.

11- پاسخ به نظرات کاربران

لازم به گفتن نیست که اگر می‌خواهید دیدگاه‌های بیشتری را دریافت کنید، باید در گفتگوهای وب‌سایت خود فعال باشید. به این معنی که باید به دیدگاه‌های کاربران تا حد امکان پاسخ دهید.

شما می‌توانید با نصب و فعال‌سازی افزونه DX unanswered comments دیدگاه‌هایی که می‌توانید به آن‌ها پاسخ دهید را ببینید. این افزونه به شما امکان دیدن و فیلتر کردن دیدگاه‌هایی که پاسخ داده نشده‌اند را می‌دهد.

آموزش «چگونگی فیلتر کردن دیدگاه‌های پاسخ داده نشده توسط admin» به‌زودی در CMS مارکت ارائه خواهد شد.

امیدواریم که این مقاله برای جذب دیدگاه‌های بیشتر در سایت وردپرسی شما مفید بوده باشد.

اگر در این زمینه دیدگاهی دارید، خوشحال می‌شویم که با ما درمیان بگذارید.

CMS مارکت

مدیر سایت CMS مارکت

نوشته های مشابه

چگونگی نمایش تعداد کل نظرات کاربران در وردپرس

آیا می‌خواهید تعداد کل نظرات کاربران را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید؟ آیا می‌دانید نمایش نظرات کاربران مختلف چه…

مفهوم عبارت UX چیست؟

در حوزه وبسایت کلمات بسیاری وجود دارند که مفاهیمی ساده دارند. در طول دوره آموزشی طراحی سایت مفاهیمی چون UX…

يك ديدگاه

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *