/ در مقالات / توسط

گیاهان مناسب محیط اداری

گیاهان مناسب محیط اداری

زندگی شهری به گونه ای است که در طول شبانه روز ممکن است در محیط کار یا در منزل با وسایلی خشک و بی روح سر و کار داشته باشیم و بیشتر وقت خود را هم در کنار آن ها بگذارنیم. پس از مدتی هم احساس می کنیم از نظر روحی خسته هستیم. طراحان داخلی معتقدند برای دکوراسیون داخلی محیط های کاری بهتر است تا از گیاهان استفاده شود. گیاهان میتوانند طراوت و تازگی را به یک محیط برگردانند و باعث شوند تا افراد روحیه بهتری داشته باشند. اما ممکن است در محیط های کاری مانند شرکت ها و یا ادارات با محدودیت هایی از نظر مراقبت از گیاهان مواجه باشیم. در این مقاله می خواهیم شما را با انواع مختلف گیاهانی اشنا کنیم که نیازی به مراقبت های خاص و سخت ندارند و در هر محیطی میتوان به راحتی از انها استفاده کرد.

انواع گیاهان مناسب محیط اداری

  • بامبو

بعضی افراد گیاه بامبو را با نام گیاه شانس میشناسند. این گیاه بسیار کم توقع است و در هر محیط کاری هم قابل استفاده میباشد. در فرهنگ فارسی به گیاه بامبو، نی خیزران هم می گویند.

  • پوتوس

پوتوس یک گیاه کم توقعی است که میتوانید به راحتی در محیط های کاری از آن استفاده کنید بدون اینکه نگران خشک شدن ان باشید. گیاه پوتوس نیازی ندارد تا در دمای خاصی قرار بگیرد میتوانید هم در خاک و هم در آب آن را پرورش دهید.

مقالات مرتبط : “معنای ارگونومی و کاربرد های آن

  • گیاهان هوازی

گیاهان هوازی گونه ای از گیاهان هستند که بسیار در بین مردم رواج یافته که هم در منزل و هم در محیط های کاری میتوان از آن استفاده کرد. این گیاهان به شکلی هستند که نیاز چندانی به آب ندارند و چند قطره در ماه هم برایشان کافی است.

  • تراریوم

تراریوم را در فضا های بسته ای مانند تنگ درست می کنند. در این تنگ ها انواع مختلف گیاهان وجود دارد که از نظر میزان آب مورد نیاز و یا میزان نور یکسان و هماهنگ هستند. این تراریوم ها به محیط زیبایی بسیاری میدهد.

گیاهان مناسب محیط اداری

  • ویراریوم

ویرایوم تقریبا مانند تراریوم است فقط با این تفاوت که در ویراریوم ها از موجودات زنده هم استفاده می کنند. هنگاهی که گیاهان و موجودات زنده ای مانند ماهی در کنار هم قرار میگیرند، یک اکوسیستم کوچک تشکیل میشود که در این اکوسیستم گیاهان اکسیژن ماهی ها را تامین می کنند و خود از غذاب مانده ی ماهی ها تغذیه میکنند.

مقالات مرتبط :”دکوراسیون داخلی اداری مدرن

  • بوسنای فیکوس

درختچه های کوچک و مینیاتوری وجود دارد به نام بوسنای فیکوس که خود انواع بسیار متفاوتی دارند. از این گیاه زیبا هم میتوانید در محی های کاری خود استفاده کنید چرا که هم کم توقع هستند و حتما نیازی نیست تا اطلاعات زیادی در مورد نگه داری آن ها بلد باشید.

  • گندمی یا عنکبوتی

این گیاه هم رشد سریعی دارد و هم کم توقع است بنابراین با خیال راحت در محیط کاری خود استفاده کنید.

  • عشقه یا پاپیتال

عشقه با پاپیتال گیاهی است که همیشه سبز و زیبا می ماند. این گیاه را برای تصفیه هوا هم استفاده می کنند. عملکرد این گیاه به این شکل است که ذرات معلق موجود در هوا را میگیرد و محیطی تمیز و بدون فرمالدهید را برای شما به وجود می اورد. از این گیاه هم در محیط کاری و هم در منزل میتوانید استفاده کنید.

مقالات مرتبط : “مبلمان اداری

نوشته های مشابه

دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار

دکوراسیون داخلی ارامش بخش در محیط کار محیط کار و ادارات در دسته محیط هایی قرار دارد که افراد زیادی…

در مورد مدرک بین المللی icdl چه میدانید؟

  عبارت ICDL برگرفته از عبارت International Computer Driving License است به معنای 7 مهارتی که فرد در مورد کار…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *