/ در مقالات / توسط

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

یک اصل مهم در ایجاد ظاهری زیبا در دکوراسیون داخلی منازل و هر محیطی دیگر، رنگ ها هستند. اینکه از چه رنگ هایی در کنار هم استفاده کنید مسئله مهمی است که همیشه در تمامی طراحی های دکوراسیون داخلی به آن توجه می شود. در این مقاله می خواهیم رنگ هایی که غالبا در طراحی دکوراسیون داخبی در کنار یکدیگر استفاده می شوند تا هارمونی زیبایی را ایجاد کنند را معرفی و بررسی نماییم.

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی چگونه است؟

در ابتدا لازم است که با مفهوم کلمه “هارمونی” به طور دقیق آشنا شویم. هارمونی یعنی همسان بودن. منظور از همسان بودن هم اینگونه نیست که دقیقا از دو چیز یکسان و بسیار شبیه به یکدیگر استفاده کنیم. بلکه باید نوعی هماهنگی میان اجزای مختلف موجود در دکوراسیون را ایجاد کنیم.
در ادامه این مقاله چند ترکیب رنگ زیبا را پیشنهاد می دهیم تا با استفاده از آنها بتوانید رنگ وسایل موجود در خانه خود را تغییر دهید و حس انرژی مثبت و شادابی را در خانه خود جاری کنید.بهترین شرکت دکوراسیون داخلی

* بنفش زرد سفید سبز: ترکیب این رنگ ها در کنار یکدیگر نشان دهنده ی یک طراحی بی نظیر و آرام بخش است. دو رنگ بنفش و سفید رنگ های اصلی دکوراسیون و رنگ های زرد و سبز چاشنی دهنده فضای داخلی هستند. میتوانید حتی از رنگ های بنفش ارغوانی یا بنفش تیره در طیف های متفاوت استفاده کنید. رنگ بنفش نشان دهنده شکوه و مظهر قدرت است. رنگ زرد هم مکمل رنگ بنفش است. بنفش کمرنگ معمولا آرامش و لطافت را به همراه خود می اورد. سعی کنید این رنگ خودمانی غافل نشوید. رنگ زرد رنگی است نشاط آور اما این دلیل خوبی نیست تا در استفاده از ان زیاده روی کنید. چرا که استفاده بیش از حد از این رنگ میتواند باعث ایجاد استرس شود. رنگ زرد را بیشتر برای عناصر کوچکی مانند کوسن، گلدان ها و یا تابلو ها استفاده کنید.

سایر مقالات: “معنای ارگونومی و کاربرد های آن
هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

* قرمز: رنگ قرمز رنگی است که همیشه با خود شادی و نشاط را به همراه می آورد. قرمز را رنگی قدرتمند در تاثیرگذاری بر فکر و روحیه افراد میدانند. استفاده بیش از حد رنگ قرمز در فضای اتاق یا خانه ها میتواند موجب افزایش بیش از اندازه سطح انرژی فرد شود. رنگ قرمز با رنگ نارنجی یکی از رنگ های پیشنهادی برای رستوران ها و مکان هایی است که مردم غذا می خورند. چرا که موجب افزایش اشتهای افراد می شوند. پس از این ترکیب رنگ میتوان برای قسمت هایی استفاده کرد که غذا خوری خانه و یا آشپزخانه قرار دارد. اگر میخواهید از این رنگ برای اتاق خواب استفاده کنید، حتما در ترکیب آن از رنگ های خنثی مانند سفید نیز بهره ببرید.

* قهوه ای: رنگ قهوه ای را به عنوان رنگ گرمی میشناسند که احساس امنیت و آرامش را القا می کند. این رنگ در ترکیب با رنگ های خنثی مانند سفید میتواند جلوه ای جذاب را به محیط داخلی بدهد. در دکوراسیون منزل هم میتوان طیف های مختلفی از رنگ قهوه ای استفاده کرد. دکوراسیون داخلی

* سبز: هر جایی که از رنگ سبز استفاده می شود، حس آرامش را با خود به همراه می آورد. چرا که رنگ سبز، رنگ طبیعت است و طبیعت هم قطعا به همه انسان ها حس آرامش را می دهد. استفاده از رنگ های سبز در دکوراسیون داخلی کمی چالش بر انگیز می تواند باشد. زیرا نیاز است تا اندکی از طیف های مختلف سبز نیز استفاده شوند. اگر مثلا پرده های اتاق سراسر از یک رنگ سبز باشد، زیبایی چندانی نخواهد داشت.

* رنگ خاکستری: اگر از رنگ خاکستری به شکلی ماهرانه استفاده کنید، میتوانید فضایی بسیار آرام و پر از اعتماد به نفس را برای خود به ارمغان بیاورید. معمولا خاکستری را با رنگ های سفید و یا رنگ های خنثی ترکیب می کنند تا تاثیر روانی بیشتری داشته باشد. اگر مایل به استفاده از رنگ های گرم هستید، حتما رنگ خاکستری را به عنوان رنگ پس زمینه قرار دهید.

سایر مقالات : “اصول طراحی داخلی

نوشته های مشابه

دکوراسیون فروشگاه های مواد غذایی

دکوراسیون فروشگاه های مواد غذایی در سال های اخیر فروشگاه های زنجیره ای بسیاری مانند شهروند، کوروش، هایپر استار و…

دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار

دکوراسیون داخلی ارامش بخش در محیط کار محیط کار و ادارات در دسته محیط هایی قرار دارد که افراد زیادی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *