/ در مقالات / توسط
آخرین زمان ویرایش:

موارد مصرف افترافکت چیست؟

یکی از نرم افزارهای پر کاربرد در زمینه انیمیشن سازی و ایجاد جلوه های ویژه ،نرم افزار افترافکت است که توسط شرکت ادوبی تولید و به بازار عرضه شده است.

با افترافکت می‌توانید در یک فضای سه بعدی لایه های جدید را تولید و یا با یکدیگر ترکیب نموده و محتوایی دو بعدی تولید نمایید. این نرم‌افزار نقش‌های مختلفی را بر اساس نیاز کاربر ایفا می‌کند. به عنوان مثال، یک ویرایشگر ویدئو، برای ساخت صفحه عنوان و یک انیمیشن‌ساز برای خلق کاراکترهای دوبعدی کارتونی استفاده می‌کند و یا یک هنرمند مستقل جلوه‌های ویژه احتمالاً از آن برای رندر کردن محتوای سه بعدی استفاده می‌کند. دلیل اینکه بیشتر افراد نمی‌توانند به سادگی بگویند که افتر افکت چه کاری انجام می‌دهد همین است؛ افتر افکت کارهای زیادی انجام می‌دهد! جالب اینکه از پس تمامی این موارد نیز به خوبی بر میاید.بدین منظور در آموزشگاه افترافکت ثبت نام نموده و از مزایای این نرم افزار استفاده نمایید.

لازم به ذکر است که ضمن بی‌نظیر بودن نرم‌افزار افتر افکت، گزینه ایده‌آلی برای ویرایش فیلم خام نیست. دلیل اصلی این است که قابلیت‌های پخش و طرح‌های مختلف مشابه برنامه‌های ویرایش فیلم را ندارد. در زمینه ویرایش، افترافکت معمولاً پس از ویرایش اولیه فیلم خام است که وارد می‌شود. دلیل نام گذاری این نرم افزار نیز از همین خصوصیت نشات میگیرد که نام آن را افترافکت نامگذاری نموده اند.اما این پایان راه برای استفاده برای فیلم های خام نیست.زیرا نرم افزاری بنام پریمیر برای این کار مهیا شده است تا بتوانید فیلم ها و کلیپ های خام خود را با توجه به نیاز خود ویرایش و مونتاژ نمایید.کلاس آموزشی پریمیر ،دوره ایست که به شما در جهت ادیت فیلم های خام کمک میکند.


مطالب مرتبط:

آموزش انیمیشن سازی

دوره آموزشی رویت

 

CMS مارکت

مدیر سایت CMS مارکت

نوشته های مشابه

آشنایی با فریم ورک های asp.net در طراحی سایت

نام asp.net برای تمامی افرادی که در زمینه وب فعالیت مینند ،نامی آشنا است و بطور حتم شما هم اگر…

تایپ فارسی در فتوشاپ

اگر به تازگی نرم افزار فتوشاپ را نصب نموده باشید متوجه خواهید شد که در هنگام تایپ فارسی حروف از…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *