/ در مقالات / توسط

مزیت یادگیری رویت

در بین نرم افزارهای معماری ،نرم افزار رویت در زمینه مدلینگ به یک نرم افزار کلیدی در جامعه AEC تبدیل شده است.نرم افزار رویت یک نرم افزار طراحی معماری است که موجب ایجاد تغییرات بسیاری در drafting و مدل سازی شده است.

میزان فروش بالای این نرم افزاردر بین سایر نرم افزارهای معماری ،نشان این است که در بین سایر نرم افزار ها محبوبیت زیادی را در بخش نرم افزارهای BIM دارد .(BIM به معنی مدلسازی اطلاعات ساختمانی)

نکته مهم این است که برای دانشجویان معماری یادگیری رویت یک لزوم است و نه یک انتخاب!

 

طبق گزارش یکی از شرکت های معتبر در زمینه ساخت و ساز درسطح جهانی بنام BluEnt مزایایی برای نرم افزار رویت برشمرده شده که به شرح زیر است:

آموزش حرفه ای رویت

ایجاد تغییرات سریع ،بدون تکرار:

در طول طراحی ساختار ساختمان و نقشه طبقات ،بشکلی دائم و منظم در حال تغییر است.اما در صورتیکه این طرح با رویت طراحی شده باشد ،اعمال تغییرات بسیار سریع صورت میپذیرد.همانگونه که میدانید تمامی اجزای یک ساختمان من جمله برش ها ،پلان ها ،نماها و دیدها با یکدیگر مرتبط اند.لذا با اعمال هر تغییری که محیط های دیگر را متاثر نماید ،نرم افزار بطور خودکار این تغییرات را در محیط اعمال میکند و محیط را متاثر از تغییر ایجاد شده توسط شما به خودتان نمایش خواهد داد.

امکان یپش نمایش از ساختمان در مدلینگ BIM سه بعدی:

در این نرم افزار مدلسازی پارامتریک برای طراحی مفهومی وجود دارد.در نرم افزار رویت این امکان را برای معماران مهیا میکند که طرح کلی ساختمان را به مشتری نشان داده تا قبل از اجرا تغییرات و اشکالات ان را اعمال و رفع نمایند.این تصاویر به طراحان این اجازه را میدهند تا ساختمانی که در آینده قرار است ساخته شود را ببینند و نواقص آن را پیش از ساخت رفع نمایند.
مجموعه ای بزرگ از کامپوننت های پارامتریک ساختمان:

این نرم افزار شامل کامپوننت های پارامتریک بسیار زیادی است که به ما امکان این را میدهد بشکلی بسیار سریع در این کامپوننت ها بتوانیم تغییرات را اعمال نماییم.علاوه بر این میتوان این کامپوننت ها را ذخیره نمود و در پروژه های دیگر از آن ها استفاده نمود و در زمانی که پروژه جدیدی را طرح ریزی مینمایید از این ابجکت های پارامتریک ذخیره شده به عنوان رفرنس برای مشتریان خود بهره ببرید.

براورد دقیق متره و هزینه ها:

توسط نرم افزار رویت میتوانید اندازه ها را بطور خودکار محاسبه نمایید.بدین معنی که در زمان تعریف یک پروژه میزان متریال مورد نیاز شما را برایتان تعریف مینماید که با توجه به آن میتوانید هزینه پروژه خود را محاسبه نمایید.این موضوع برای سرمایه گذاران یک پروژه امری حیاتی است.

انعطاف پذیری بالا:

بر خلاف نرم افزار اتوکد ،نرم افزار رویت این اجازه را به شما میدهد که داده های یک پروژه در فایل یک پروژه ذخیره نمایید.

کلاس آموزش اتوکد دوبعدی و سه بعدی

این قابلیت به کاربران مختلف این امکان را میدهد که بر روی یک پروژه مختلف کار کنند وتغییرات را برروی آن ذخیره نمایند.علاوه بر این امکانات ،میتوان خروجی و ورودی های DWG، DXF، DGN، PDF، JPEG را گرفت.

علاوه بر این موارد میتوانید دوره آموزش 3dmax را نیز برای دوره های معماری انتخاب نمایید.

 

CMS مارکت

مدیر سایت CMS مارکت

نوشته های مشابه

تاثیرات رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی

تاثیرات رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی دکوراسیون داخلی به این معنی است که با در نظر گرفتن عوامل…

دوره آموزش فتوشاپ عکاسی

دوره آموزش فتوشاپ عکاسی فتوشاپ (به انگلیسی: Photoshop، به معنی کارگاه عکس است) یک پردازشگر گرافیکی است که توسط شرکت ادوبی…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *