/ در مقالات / توسط

دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار

دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار

دکوراسیون داخلی ارامش بخش در محیط کار

محیط کار و ادارات در دسته محیط هایی قرار دارد که افراد زیادی ساعت های زیادی را در آنجا میگذرانند.بعضی از افراد بیشتر وقت روزانه خود را در این محیط ها میگذرانند به طوری که میتوان گفت فقط برای استراحتشان به منزل خود برمیگردند. اما با وجود این که تمامی افراد برای خانه های خود ممکن است ساعاتی را در آن بگذرانند، این همه سلیقه های گوناگون به خرج میدهند تا محیطی جذاب و راحت داشته باشند. محیط کاری اگر برای شما کسل کننده و خسته کننده است و نیاز دارید تا در دکوراسیون داخلی آن تغییر دهید، ما در ای مقاله شما را راهنمایی کردیم که چطور یک دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار داشته باشید.

جزییات دکوراسیون داخلی آرامش بخش در محیط کار:

  • فضایی با نور کافی

اگر اتاق های شرکت و یا محل کارتان پنجره ای دارد، سعی کنید با پرده ها و یا کرکره هایی که مناسب هستن نور ورودی را تنظیم کنید. در غیر این صورت از لامپ هایی استفاده کنید که باعث خستگی چشمتان نشود. در محیطی که با کامپیتر کار میشود، باید نور به میزان کافی باشد.

  • رنگی متناسب با زمینه کاری

در بسیاری از شرکت ها از رنگ سازمانی خود در خرید وسایل و یا ترکیب رنگ استفاده می کنند. ولی برای این موضوع قانونی وجود ندارد. برای داشتن محیطی آرام میتواند از ترکیب رنگ های دلخواه خود استفاده کنید. در مقاله ای دیگر با عنوان “راهنمای انتخاب برای رنگ مبلمان اداری” شما را با طرز خرید وسایل یک شرکت متناسب با رنگ های دلخواه راهنمایی کرده ایم.

  • استفاده از مبلمان ارگونومیک

در مقاله ی قبلی با عنوان “استاندارد های مبلمان اداری” به طور مفصل درمورد مبلمان اداری صحبت کردیم. اما این را بدانید که برای آنکه بتوانید یک محیط آرامش بخش داشته باشید، مبلمان شما باید ارگونومی مناسب داشته باشند. این ارگونومی میتواند صدمات و اسیب های جسمی را به حداقل برسانند. پیشنهاد می کنیم تا مقاله “معنای ارگونومی و کاربرد های آن” را مطالعه کنید تا به اهمیت این مفهوم پی ببرید.

  • توجه به دیوارها

اگر در شرکتتان دیواری دارید که به اندازه کافی بلند است، میتوانید با تابلو ها و قاب های زیبا ان را تزیین کنید تا محیطی پر انرژی را به وجود آورید. عکس هایی که استفاده می کنید را سعی کنید از عکس هایی با موضوع طبیعت انتخاب کنید.

  • استفاده از قفسه و فایل برای هر شخص

به طور قطع تمام افرادی که در محیط اداری هستند، از اینکه بخواهند زمان خود را صرف پیدا کردن اسناد و یا مدارک کنند، دچار سردرگمی و بی حوصلگی می شوند. برای تمامی کارمندان فایل و یا قفسه ای جداگانه در نظر بگیرید تا تمامی برگه های مخصوص به خود را در ان قرار دهند. میتوانید به مقاله “نکات مهم در چیدمان دکوراسیون اداری” مراجعه کنید و تمامی نکات یک مبلمان اداری خوب را مطالعه فرمایید.

نوشته های مشابه

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی یک اصل مهم در ایجاد ظاهری زیبا در دکوراسیون داخلی منازل و هر محیطی…

گیاهان مناسب محیط اداری

زندگی شهری به گونه ای است که در طول شبانه روز ممکن است در محیط کار یا در منزل با…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *