/ در مقالات / توسط
آخرین زمان ویرایش:

تاثیرات رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی

تاثیر رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی

تاثیرات رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی به این معنی است که با در نظر گرفتن عوامل تاثبر گذار مختلف، رنگ ها و یا حتی چیدمان را به شکلی هنرمندانه با سبک های مشخص در کنار هم استفاده کنیم و وسایل را هم بر اساس اصول و قواعد طوری بچینیم که در نهایت منجر محیطی زیبا خلق کنیم.

فکر و احساس ما میتواند به راحتی تحت تاثیر موارد متعددی قرار بگیرد. فضا و محیطی که در آن قرار می گیریم، یکی از مهم ترین عواملی است که در روحیات ما به طور مستقیم تاثیر می گذارد. به همین دلیل است که در طراحی دکوراسیون داخلی همواره نیازمندی روانی و یا احساسات انسانی افراد درک می شود. در ادامه می خواهیم عواملی را در دکوراسیون داخلی بررسی کنیم که میتوانند بر روی روحیه و افکار انسان تاثیر داشته باشند.

مطالب مرتبط: “دکوراسیون داخلی منازل کوچک

تاثیرات رنگ بر روی انسان در دکوراسیون داخلی چگونه است؟

یکی از کار های مهم و ضروری که در بخش طراحی دکوراسیون داخلی به طور جدی و مستمر به آن پرداخته می شود، انتخاب رنگ ها و ترکیب آنها است. همان طور که میدانید دیدن رنگ ها باعث میشود تا عواطف انسانی تحریک شود. به طور مثال رنگ قرمز رنگ بسیار قدرتمندی در بین تمامی رنگ ها است و زنده کننده احساساتی مانند خشم و یا عشق در انسان ها می شود. رنگ قرمز بسیار حالت گرما بخشی دارد و هیجان را در انسان زمده میکند. اما دیدن بیش از حد معمول این رنگ باعث میشود تا انسان از حالت نرمال خود خارج شود. به همین دلیل از رنگ سفید و یا رنگ های خنثی دیگر در کنار این رنگ زیبا استفاده می کنند. یا مثلا برعکس رنگ آبی، رنگی است که در تمامی حالات آرامش را به انسان ها القا میکند و به اصطلاح به ان رنگ صلح طلبی می گویند. به علت سردی و سکونی که در این رنگ وجود دارد، معمولا در حمام و یا سرویس های بهداشتی به وفور استفاده می شود.

مطالب مرتبط: “رنگ مناسب اتاق کودک

یکی دیگر از عوامل مهم در دکوراسیون داخلی که بر خلق و خو و افکار انسان تاثیر بسزایی می گذارد، نحوه و میزان نور پردازی در محیط است. طراحان داخلی بر روی مسئله نور پردازی محیط بسیار حساس هستند و توجه ویژه ای میکنند. آنها معتقدند که “اینکه چه نوری در محیط جاریست، بسیار مهم است”. اگر نور بسیار کم باشد معمولا موجب ایجاد خستگی و کسالت در افراد می شود به همین خاطر طراحان داخلی در سراسر دنیا به میزان نور ورودی توجه ای خاص نشان میدهند. از طرفی دیگر استفاده از نور خورشید در محیط های مختلف هم تاثیرات مثبتی به همراه دارد. به عنوان مثال در یک محیط آموزشی مانند مدرسه و یا آموزشگاه ها برای بهبود روند نمرات دانش آموزان کمک می کند و یا در خانه های سالمندان موجب تقویت عملکرد ساکنین آن می شود.

مطالب مرتبط: “هارمونی رنگ ها در دکوراسیون داخلی

نوشته های مشابه

در مورد مدرک بین المللی icdl چه میدانید؟

  عبارت ICDL برگرفته از عبارت International Computer Driving License است به معنای 7 مهارتی که فرد در مورد کار…

مزیت یادگیری رویت

در بین نرم افزارهای معماری ،نرم افزار رویت در زمینه مدلینگ به یک نرم افزار کلیدی در جامعه AEC تبدیل…

نظری بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *